Po dwóch stronach sceny ustawione są biura prezesów dwóch walczących ze sobą korporacji: SACRUM SPÓŁKA JAWNA i PROFANUM SPÓŁKA TAJNA. Prezesami obu korporacji są kolejno: ARCHANIOŁ MICHAŁ i CIEMNIAK. Biurka prezesów ustawione są przodem do publiczności, biurka sekretarek bokiem. Korporacja SACRUM znajduje się z prawej, PROFANUM z lewej strony. Nad biurkami wiszą banery z nazwą i logiem danej korporacji. Sekretarki mają na biurkach różne segregatory, teczki, telefony oraz laptopy, cały czas coś piszą. Aktywność danej korporacji sygnalizowana jest światłem (niebieskim dla SACRUM i czerwonym dla PROFANUM). Na początku pokazane są obydwie korporacje, potem PROFANUM zostaje wygaszone, oświetlone pozostaje tylko SACRUM.

Na scenę wchodzi KONFERANSJER i mówi do mikrofonu.

KONFERANSJER (oświetlony punktowym światłem)

Szanowne panie, szanowni panowie! Przed państwem dwie zwalczające się korporacje: SACRUM (wyciąga prawą rękę, zapala się na chwilę sektor SACRUM) Spółka Jawna i PROFANUM (wyciąga lewą rękę, zapala się na chwilę sektor PROFANUM) Spółka Tajna. Dwa zwalczające się biznesy. Który z nich wyjdzie obronną ręką? Właśnie zaczyna się decydujące starcie. (światło punktowe gaśnie, konferansjer schodzi ze sceny)

 

Tak zaczyna się scenariusz naszego pierwszego spektaklu - inscenizowanego koncertu kolęd w konwencji korporacyjnej. Dwaj tajni agenci, Jane Blond i James Błąd, wyruszają na misję, mającą na celu wygryzienie konkurencji. Zaczyna się pojedynek anegdotyczno-muzyczny na kosmiczną skalę! 

 

Joomla templates by Joomlashine